סיכום טריאתלון תל-אביב 2014

טריאתלון ללא ....הפסקה

  • כתב 4ספורט
  • May 10 2014

טריאתלון תל-אביב 2014 היה הגדול ביותר עד כה בכרך הגדול,  מעל 1350 משתתפים בתור מבוא לטריאתלון בינלאומי לשנה הבאה, חו"ל כבר הגיע השנה רמת האירגון הזכירה באמת טריאתלון בינלאומי.

מסלול התחרות היה אידיאלי לאלו שרוצים לעשות תוצאות טובות, מזג אויר מעולה ורק מעט גלים בים העיבו על איכות התוצאה.  על שפת ימה של תל-אביב בחוף מציצים עמדו עם אור ראשון צעירי המשתתפים בני ה 14-15 בלוח זמנים קפדני הוזנקו המקצים השונים גלים גלים למימי הים "הקרירים"  שינויים רבים ניכרו ברמת האירגון,  מחסומים גבוהים חצצו בין האיזורים בצורה הרמטית, סדרנים הוצבו בכל המקומות כנדרש שער הסיום הוזז צפונה ופינה מקום מצויין לדוכני האקספו ולהפנניג שאחרי.  
  מסלול האופניים היה מצויין מרחוב התערוכה דרך רוקח לאיילון דרומה ואח"כ צפונה עד שבעת הכוכבים וחזרה מסלול אופנים רחב ונח אלא שגם כאן נתפסו לא מעט על דרפטינג מסלול הריצה היה לאורך הטיילת מנמל ת"א צפונה עד תל ברוך מול הנוף של גלי הים הנשברים. חברת "כפיים" הפיקה את הארוע זו השנה השנייה ברציפות, והראתה את יכולת ההפקה הטובה שלה.

 

צוותי טלויזיה צלמים וכתבים רבים ליוו את התחרות ועקבו אחרי המתחרים, חבל שאלופי הארץ לא נטלו חלק בתחרות  כנראה שיש להם תוכנית תחרויות אחרת. את המקצה האולימפי היוקרתי ניצח אלון פדר מעמותת ליאור ראשל"ץ בתוצאה של 02:09:25 שעות מעט אחריו סיים ויטלי לייקין XTRIM  בתוצאה של 02:09:49 שעות שלישי סיים קוני דן אובצינקיב בין הבנות באולימפי ניצחה אנטונינה רזניקוב מספורט קלאב אילת  בתוצאה של 02:23:57 שעות שניה סיימה איילת בן דוד ושלישית הותיקה אוריאן הרץ מספורט קלאב אילת שזינקה עם המקצה של 40-44.

הטריאתלון השנה לא נשא יותר את שמו של סא"ל אייל וייס, (ראה התייחסות של האיגוד לנושא באתר האיגוד) אייל וייס ז"ל הלוחם והטריאתלט ימשיך להיות למופת ודוגמא  למשפחת הטריאתלון לעד.

לאחר שבוע חם ואח"כ גשום ביותר הגיע שבת עם מזג אויר קריר לעונה ונוח במיוחד למתחרים גשמי האביב שטפו את האבק והחום , רוח קלילה ביותר נשבה, ולא נרשמו כלל בעיות של מכות חום. הספונסר הראשי של התחרות הייתה חברת GARMIN שנתנה חסותה על הארוע.

חלוקת ערכות מקדימה שהחלה כבר ביום רביעי, מיד לאחר חגיגות העצמאות הייתה יעליה ומרבית המשתתפים הגיעו לנמל לחנות של ספורט ורטהיימר שם חולקו הערכות. מספרי חזה מסוגננים חולקו לכולם ושטח ההחלפה הרחב בחניית הנמל היה עם סימון מספרים אישי לכל משתתף. שטיחי מדידה הוצבו בכל הסיבובים , הופעלה אפליקציה למעקב בזמן אמיתי השופט הראשי היה אורי צלח, והבקר הטכני בני זילברמן ניצחו על מלאכת השיפוט מעל 100 טריאתלטים קיבלו פסיקות של תוספת זמן או פסילה! עוד רבים קיבלו אזהרה בלבד.

מנהל התחרות היה מייקי כץ שהראה שוב את יכולות הארגון הטובה שלו. מחברת כפיים שהפיקה את הארוע ניצח אורן נעים ואיתו ליטל ונטורה שטיפלה בכל האספקטים של הרישום. כחלק מהאסטרגיה של הבאת הטריאתלון לעם , התקיים גם מקצה מקוצר של אורבן ספרינט לראשונה.

טקס הסיום התקיים על הדק של נמל ת"א בסמוך לשער הסיום תחת סככת צל שהוקמה לצורך כך והייתה קטנה מלהכיל את באי הטקס המנחה של הארוע הייתה יעל מקל שקולה כרז את מסיימי התחרות ומאוחר יותר הנחתה את טקס הסיום כהלכה. יו"ר האיגוד יובל חץ השתתף במקצה האולימפי ונשא דברים בטקס הסיום למסיימי התחרות נשלחה SMS עם התוצאה (לפני תוספת הזמן שנפסקה לחלקם על דרפטינג) אתר התוצאות של 4ספורט עבר שדרוג משמעותי , האתר הציג את שער הסיום בשידור וידאו חי כמו את התצאות לפי התקדמות התחרות.

חולצה לבנה מנדפת זיעה ניתנה למתחרים, ודוכנים של משקאות ומאכלים חיכו לרצים בסיום. הסתיים לו ארוע גדול והמבט קדימה לטריאתלון הבנלאומי הראשון ת"א 2015 ....

רשימת המנצחים

תאור מיקצה מיגדר מקום ראשון מקום שני מקום שלישי
מיני ספרינט 14-15 גברים איש טוב תמיר-איילות אלתרמנס קנטרוביץ רז-הפועל עמק האושר אשד איתמר-איילות אלתרמנס
מיני ספרינט 14-15 נשים פישמן רוני-איילות תל אביב רוכל יהלי-אסא רופין עמק חפר הראל ליהי-The buttons
ספרינט נוער גברים פלר אופק-אסא רופין עמק חפר אפסימון עידן-הפועל "ספורט קלאב" אילת הוכמן עוז-The buttons
ספרינט נוער נשים ויתקין ליאן-אסא רופין עמק חפר מגן מאי-TRI-MORE פיק רוני-The buttons
שלשות ספרינט גברים ליאני נדב טימניקר אפי בן סעיד נעמי
ספרינט עד 39 ו 55+ גברים זוארץ רועי-הפועל "ספורט קלאב" אילת כתר גונדה יניב גבעוני יהונתן
ספרינט 40-54 גברים קאופשטיין עידו-איילות תל אביב הבר צחי-איילות תל אביב פייקין עדי-טריאתלון מיתר
נשים ספרינט נשים בר נתן לילך-איילות תל אביב סינדליס חגית אלקיים ורד-TRI-MORE
שלשות אולימפי גברים שמואל קונסטנטיני שמואל דוקמנביץ ערן זילברמן אילה
אולימפי עד 39 ו 55+ גברים פדר אלון-עמותת ליאור ראשל"צ לייקין ויטלי-XtriM Urban Fitness Club אובצינקיב קוני דן-TRI-MORE
אולימפי עד 39 ו 55+ נשים רזניקוב אנטונינה-הפועל "ספורט קלאב" אילת בן דוד איילת צרור ניצן-אסא רופין עמק חפר
אולימפי 40-44 גברים פרוסט ויטלי-איילות תל אביב אזולאי שלום-אילתים תדהר ארי
אולימפי 40-44 נשים הרץ אוריאן-הפועל "ספורט קלאב" אילת רם מנשה מיכל-מ.ס וחינוך הוד השרון יעקובי הדס-הפועל עמק האושר
אולימפי 45-54 גברים סלונים ארז דודאי עוז-משגב שטבון לוק-TRI-MORE
אולימפי 45-54 נשים רמתי ג'אן-אילתים אריאלי סוניה-טרי גליל אונגר פיונה-מ.ס וחינוך הוד השרון
אורבן ספרינט גברים עמרמי יניב קורח אליאב Zigler Jacob
אורבן ספרינט נשים הס ליטל מור טלי פלאח הדר

נתונים טכניים

  נוער ספרינט אולימפי שלשות אורבן סה"כ
גברים 156 403 479 40 13 1109
נשים 45 127 71 11 9 263
סה"כ 201 530 550 51 20 1372

 

מצעד האגודות

  שם האגודה מספר המשתתפים
1 איילות תל אביב 53
2 איילות אלתרמנס 44
3 הפועל עמק באושר 36
4 The buttons 33
- אילתים 33
6 אסא רופין עמק חפר 32
7 TRI-MORE 26

ברכות לכפתורים מגיא כפתורי(קיסריה) על המיקום הגבוהה          

 

תגיות